Bestuur VVH

Voorzitter:
Eelco Visser
mail: [email protected]

Secretariaat:
Tessa Koster
mail:  [email protected]

Penningmeester:
Sjoerd Tekstra
mail: [email protected]

Algemeen bestuurslid:
Jelle Kromkamp

Wedstrijd secretariaat:
Klaas Leijenaar
mail: [email protected]

Leden administratie:
Sjoukje Sijtsma

Ereleden
Reinie Kwast - van der Staal
Jelle Kromkamp
Yvonne Wienbelt
Tilly van der Schoot - Schaap
VVH 50 jaar!
Dames 1 in de oude Waddenhal

VVH viert volgend jaar het 50-jarig jubileum en is inmiddels een bloeiende sportvereniging. 

In 1951 begon het volleybal in Harlingen. Er werd toen gespeeld in de veilinghal op een onverwarmde tegelvloer. Deelnemende teams in die tijd waren de Vikings, Vlugheid en Kracht, Robur, Ready, RHBS, ADS, Dindua en Franeker. Naast de veilinghal werd ook wel in de havenloods gespeeld. In de loop van de jaren 50 werd een afdeling volleybal opgericht binnen V en K. In 1965 ontstond een volleybalinitiatief onder de naam Fanatic ’65, eerst spelend in de Klimschool en later in de Fabriekstraat. Omdat er één vereniging te weinig was om een competitie te starten, werd – na eerder te zijn opgedoekt – de Vikings nieuw leven ingeblazen. Samen met een aantal andere verenigingen vormde Fanatic ’65 vanaf 1969 de omnivereniging Apollo, welke echter geen lang leven beschoren was. Er werd echter ook daarna nog wel gevolleybald, maar nu door verenigingen als Felicitas, Asterix en de HBS. Op initiatief van Henk Oswald gingen deze verenigingen op 15 oktober 1970 samen in de nieuwe volleybalvereniging VVH, toen 90 leden tellend. Tegelijk met de oprichting van VVH werd ook de oude Waddenhal aan de Achlumerdijk geopend en hoefde dus niet langer in de veilinghal gevolleybald te worden.